Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni

Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni prowadzi działania promujące naukę i edukację z szczególnym uwzględnieniem historii.

Nasze działania są wielo-płaszczyznowe.

1. Organizujemy duże imprezy historyczne np.

  • Maków przed Wiekami
  • Kiedy Bródno było grodem w 2017 i 2018 r
  • 1050 rocznicę Chrztu Polski Diecezji Płockiej w Ciechanowie
  • 600 lecia nadania praw miejskich miastu Łomża

2. W roku 2018 rozpoczęliśmy projekt dziecięcego uniwersytetu o nazwie „Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji” było to 7 spotkań w trakcie których 150 dzieci w wieku 6-12 lat mogło wysłuchać wykładów i wziąć udział w warsztatach z takich dziedzin jak fizyka, chemia, matematyka, archeologia, etnografia

3. Działalność sportowo rekreacyjna realizujemy w ramach Klubu Szermierki Mieczem Europejskim. Od tego roku prócz wersji sportowej miecza rozpoczęła działalność sekcja łuku.

4. Organizujemy wystawy. Naszą największą chlubą jest wystawa ‘Wikingowie w rekonstrukcji” opisująca ludy północy od IX do XI wieku. Na wystawie można zobaczyć repliki i rekonstrukcje sprzętów codziennego użytku, broni, narzędzi, strojów i biżuterii. Ok 75% eksponatów wyszło spod rąk naszych rzemieślników z stowarzyszenia.

5. Siedziba stowarzyszenia „Piwnica na I Piętrze”. Nasz prywatny ośrodek edukacyjno – kulturalny. W jego ścianach znalazły miejsce kluby zainteresowań dla młodzieży. Artystyczny, Filmowy, Rozwoju, Fantastyki i gier planszowych. Każdy z nich skupia młodzież, która pragnie rozwijać swoje pasje lub dopiero ich szuka.

6. Konferencja ‚Rodzic terapeuta dziecka”

7. Lekcje historyczne w szkołach i placówkach oświatowych.

Członkami naszego zespołu są historycy, archeolodzy, nauczyciele, psychologowie dziecięcy jest też tegoroczny laureat Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej Marcin Gostkowski 🙂